top of page

ענפי תעסוקה

בחווה מגוון ענפי חקלאות ובנייה אקולוגית המאפשרים לחברים בחירה בין עיסוקים, אנו שמים דגש על העשרת הידע המקצועי ושימוש במגוון תמיכות- רגשית, תעסוקתית ותפקודית, כאמצעי להעצמה אישית של החברים בחווה. תחום עיסוק חוויתי מתוך אפשרות בחירה- קונספט מאפשר מצמיח
אורוות סוסים

מידי יום קבוצה שהוכשרה לכך מטפלת בסוסים, האכלה, מקלחות, הברשה, ניקיון פרסות והאורווה. בכוונתנו בשנת 2017 להקים ולהפעיל חווה לרכיבה טיפולית באמצעות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום. עשרה חברים מתלמים יוכשרו ויצאו ללימודי תעודה קורס מובילים עוזרים ומנהלי אורווה בחווה טיפולית . הלימודים ימשכו 7 חודשים ,בסיום החברים יעברו בחינה מעשית . הקורס יקנה תעודה למסיימים ואפשרות לעבוד בחוות באיזור .

בנייה אקולוגית

אנו מאמינים בתפיסה של חקלאות ברת קיימה כיוון שכך אנו עושים שימוש בחומרים הנמצאים בסביבה המיידית, כמו אדמה קש ומייצרים לבנים מבוץ וקש. התהליך כולו ידני.

אקוופוניקה

מיזם חדש בחווה, פיילוט לגידול סימביוטי אקוופוניקה צמחי ירקות ודגים במשולב.

גידול במנבטה 

החברים האחראים על המנבטה מכניסים זרעים אל משטחי הגידול, תוך ציון באמצעות תמונה על הירק העתיד לצמוח ובעצם מלווים את התהליך מתחילתו , זרעים בתוך משטחי גידול, צימוח השתיל והעתקתו לאדמה בארוגה ובסוף התהליך קטיף של הירק, מה שמלמד את הקשר של סיבה ותוצאה.

קבוצה טיפולית אנשים על רצף האוטיזם

קבוצה של אנשים על רצף האוטיזם מועסקים בענפים המועדפים עליהם. דיר, טיפול בסוסים, אומנויות. ישנה חצר פעילות ובה דשא, ארגז חול, טרמפולינה, ערסל ישיבה, מתקן כדורסל. מתבצעים טיולים רגליים וחדר לפעילות הפגתית.

קבוצת המטבח

מידי יום קבוצת המטבח אחראית לספק ארוחת צהריים לכל חברי תלמים. 5 חברים משולבים במטבח, הם מבצעים שורה של תפקידים על פי היכולות שלהם. 

דיר כבשים

עובדי הדיר עברו קורס חקלאות אורגנית ובהנחיית ליאת מרכזת הדיר מחזיקים בצורה מיטבית את דיר הכבשים. לכל אחד מהחברים תפקיד ואחריות בדיר.

חקלאות אורגנית

הבחירה בחקלאות אורגנית נובעת מהרצון לייצר כמה שיותר אפשרויות בתחום החקלאי כך שכל אחד יוכל למצוא את מה שמתאים ליכולות ולרצונות שלו. היות שבחקלאות האורגנית אנחנו לא מרססים, יש לא מעט עבודת ידיים. החברים בחווה השתתפו בשני מחזורים של לימודי יסודות החקלאות האורגנית שהועברו ע"י ארגון החקלאות האורגני בישראל. הקבוצות הללו דאגו להעביר הלאה את הידע. בקורס השתתפו חברי תלמים ואנשי צוות.

מטעי זיתים ופירות

אנו מטפלים במטע זיתים שנטענו בשיתוף קיבוץ מגידו. ובכל שנה אנו מוסקים את הזיתים ומפיקים שמן בבית הבד. בחווה בוסתן רימונים ועצי פרי הדר ועצים ארצישראליים.

פינת מכרסמים

מטופלת על ידי אנשים קבועים , הללו אחראים על ניקיון התאים האכלה. הפעולות הללו מחייבות ביצוע של מספר פעולות כמו קטיף של עשבים טריים החלפת מים חיפוי בנסורת. עבודה זו מיועדת לאנשים הזקוקים לקשר קרוב יותר עם המטפל ועבודה בקבוצה קטנה.

יצירה ואומנות

הפעלה מתבצעת בסדנה , העיסוקים הם סביב עיבוד חומרים ומחזור, עבודות בעץ, ליטוש העץ לאדניות לצמחים הנמכרות בחווה ובמשתלות באזור.

ענף תעשייה

הרכבת מוצרים מפלסטיק מהשלב הראשון ועד לסידור מכולה ושילוח לנמל אשדוד משם מייצאים את הסחורה לאירופה.

ענף זה הוקם במטרה לאפשר אלטרנטיבה לאנשים שלא מעוניינים לעבוד בחקלאות או בע"ח.

bottom of page